איתור נזילות
תשתית טובה היא הדרך להצלחהאחריות לכל עבודת אינסטלציהאשר אינסטלציה מבטיחים לך שקטמומחים באיתור נזילות

איתור נזילות

איתור נזילות- מהם הגורמים?

נזילות מים נגרמות בדרך- כלל בגלל בעיה באיטום או סדקים בצנרת הולכת המים. בבניינים חדשים ישנן גם נזילות מים והגורמים לנזילות בבתים החדשים זהה בדרך- כלל לאלו שבבתים הישנים.
על מנת לאבחן בצורה יעילה האם קיימות נזילות מים יש צורך באינסטלטור מיומן בעל ציוד מתאים. אבחון מדויק ונכון יתבצע באמצעות מצלמה תרמית או מצלמת סיב אופטי, בדרך זו ניתן לאתר את מקור הנזילה בצורה זהירה וחסכנית בלי לפוגע בצנרת.

 

צילום במצלמה תרמית

 

סימנים לזיהוי נזילה:

* חשבונות מים חריגים ולא שיגרתים.
* ירידה בלחץ המים.
* מים עכורים בברזים, במים בטעם חלודה.
* רטיבות בקירות, קילוף צבע, שינוי צבע, נפילת טייח.
* ריח טחב בבית, במשרד, בבניין.
 

סיבות אפשריות להיווצרות נזילות מים בבניינים ישנים:

הסיבות האפשריות להופעת נזילות בבניינים ישנים הן בדרך- כלל בשל התיישנות הצנרת וחומרים איתם בנו את המבנה. דוגמאות למקרים של התיישנות הן צנרת ישנה, צנרת חלודה, אבנית בצנרת, שגורמת לסדקים בצנרת, עייפות החומר וחדירת מי גשמים. עם הזמן בעיה נוספת שצצה וקשורה למיקום הצנרת ביחס לצמחיה שסביבה היא חדירת שורשים למערכת הביוב, זוהי אינה בעיה של בתים ישנים בלבד, אלה גם של חדשים לעיתים גם תכנון שגוי של הצמחייה מסביב לצנרת יכול לגרום לבעיות שורשים תוך מספר שנים מבניית הבית החדש.
 

 

סיבות אפשריות להיווצרות נזילות מים בבניינים חדשים:

מרבית הסיבות בנזילות מים בבניינים חדשים זהות לאלו שבבניינים ישנים אך לעיתים יש מופעים קצת שונים הייחודים לבניינים החדשים. דוגמה ראשונה לכך הן עבודות שיפור שנעשו בבניין ולא עשו אותן כהלכה לאלו יש מספר דוגמאות:
  1. הלחמות חדשות שנעשו לא כהלכה בצנרת ביוב/ מרזבים.
  2. ליקויים בהתקנה של צינור גיבריט – מדובר בצינור ברמה גבוהה המיובא משוויץ, אחד מיתרונותיו הרבים הוא שיטת החיבור הפנית שכוללת אטמים חשמליים הפועלים באמצעות אלקטרודות המבטיחים אטימה מלאה. למרות שהרעיון כשלעצמו נפלא וחסכוני דרוש לביצועו אינסטלטור מיומן שעבר הסמכה מתאימה, במקרה בו איש המקצוע אינו בעל מיומנות מתאימה הדבר יכול לגרום נזק עתידי והוצאות מיותרות.
  3. התקנה לא תקנית של קו ביוב.
  4. עבודות פילוס ראשונית לא תקינות, המובילות לשיפוע מתון, שגורם למים להיקוות במקום הנמוך.
 
מלבד כל הסיבות הללו הגורמות לנזילות במערכות המים בבניינים חדשים ישנם גורמים לא ישירים שפגעו בצנרת, אלו בדרך- כלל מקרים בהם כלל לא הייתה הצנרת כמטרה ראשית אך עם זאת היא נפגעה הנה מספר דוגמאות:
  1. תזוזה של קו הביוב באדמה, זאת בשל מילוי אדמה לא כנדרש סביב הצינור הגורמת  לקריסת הצינור.
  2. פגיעה לא מכוונת בקווי הביוב בשל עבודות חפירה וקידוח באזורים הסמוכים לצנרת.
  3. חדירת שורשים למערכות הביוב.
  4. פגיעה וגרימת נזק לצנרת תוך כדי עבודות התקנה כדוגמת מזגנים.
 
 
 
 


תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק